Meril.cz

O nás

Majitelé Meril.cz se při volbě názvu inspirovali výtečnou odrůdou červeného vína Merlot a francouzským označením slunce. Odrůda Merlot vznikla před několika staletími v Bordeaux spontánním křížením dvou odrůd - Magdeleine Noire des Charentes a Cabernet Franc. 

Své pojmenování pak toto víno získalo podle svého tmavého vzezření. Vinaři tehdy popustili uzdu své fantazii a jelikož jim nové víno svou tmavou barvou připomnělo temné zbarvení kosa (také milovníka vína), nazvali tedy víno podle něj. Kos se totiž francouzsky řekne “merle”. Meril tedy vzniklo spojením dvou slov: “merle” a “soleil” (francouzsky slunce). Ale to není jediný důvod, proč se majitelé firmy rozhodli pro název Meril

Za jménem stojí i pověst o jistém moravském vinaři Merilovi, jež v 17. století uzavřel dohodu s kosy, že pokud mu pomohou uchránit úrodu v období po zarážení hory, tak jim nechá polovinu. Tito kosi však nebyli jen tak lecjací kosi, ale sluneční kosi, kteří rodu Merilů pomáhají již po staletí, kde mohou pěstovat hrozny, které mají poctivou chuť slunce. Kosi jim pomáhali předvídat počasí, plaší škůdce a hlavně mu sami nejedí hrozny. 

Není proto žádnou náhodou, že je Merilové mají v rodinném erbu. Sluneční kos je přitom známým symbolem toho nejkvalitnějšího vína, jež vzniká ve spolupráci člověka s přírodou.

Kdo jsme?

Meril.cz, jsme sice založili teprve v roce 2014, ale již za tak krátkou dobu jsme se dostali na úroveň těch nejlepších eshopů s vínem v České republice. V oboru však nejme žádným nováčkem, naopak, máme dlouholeté zkušenosti.

V současnosti jsme partnerem bezpočtu vinařství, s nimiž udržujeme profesionální i přátelské vztahy. V našem portfoliu naleznete mnoho předních českých vín, jež jsou oceněny celou řadou prestižních ocenění původem nejen z České republiky, ale i v zahraničí. 

Nabídka našich vín představuje rozsáhlý výběr z celé řady druhů vín, což vám skýtá neuvěřitelné možnosti výběru. Naší specialitou jsou přitom kvalitní česká vína.

Jaká je filozofie firmy?

Hlavní myšlenkou Meril.cz je snaha ukázat a nabídnout českým konzumentům, že i čeká vína mohou být výtečná a svou kvalitou a jedinečnou chutí se rovnají zahraničním vínům.

Co vám Meril.cz může nabídnout?

Meril.cz svým zákazníkům přináší převážně medailová vína, která rozhodně v supermarketu nekoupíte. Tato vína dokonce nenaleznete ani ve vinotékách. Na rozdíl od jiných společností provozujících eshopy nabízíme svým klientům i služby sommeliéra, který zákazníkům rád poradí s výběrem toho nejvhodnějšího vína. 

Náš Eshop navíc využívá těch nejmodernějších technologií, s nimiž jsme schopni doručit objednávku již do 48 hodin. Kromě toho vám také nabízíme i možnost využít jedno z velkého počtu výdejních míst umístěných téměř po celé České republice.

Feedback Newsletter
Zavřít

Buďte s námi v obraze

Chcete dostávat jedinečné nabídky? Dozvědět se nové věci o víně? A být v centru dění?

Registrujte se a sledujte novinky ze světa vína v Newsletteru.

Zavřít